آینه هوشمند تحت پروتکل ZWave

آینه هوشمند تحت پروتکل  ZWave

«sense mirror»  آینه هوشمندی که کاربرد خانگی داشته و قابلیت های خاص غیر پزشکی را در خانه ارائه می دهدو به  کمک اینترنت اشیا (Internet of Things)، آینه هوشمند   (smart Mirror) که «sense mirror»  نام دارد، طراحی گشت.

تا کنون نمونه هایی از آینه هوشمند توسط پاناسونیک و توشیبا ساخته شده، اما این دستگاه با نمونه های قبلی متفاوت است. آینه ای که این شرکت ها طراحی کرده اند ، یک اتاق پرو بوده که کاربر می تواند در آن، لباس های موجود فروشگاه را به صورت مجازی به تن کرده و رنگ آن ها را انتخاب کند.

سنس میرر نخستین آینه هوشمندی خواهد بود که فقط مخصوص خانه ساخته شده است. نسخه قبلی این آینه که Smartie Mirror نام داشت، با فناوری رادیو فرکانسی (RFID) کار می کرد. در آینه جدید، این فناوری حذف شده و با کمک دوربینی که در جلو نصب گشته است، زمانی که برای اولین بار جلوی آینه می روید، لباس شما شناسایی و تشخیص داده می شود.

آینه این اطلاعات را در حافظه خود ثبت می کند و در مراجعه بعدی، تاریخچه آن لباس را به شما خواهد گفت؛ به این معنا که تاریخ آخرین استفاده لباس را به شما اطلاع می دهد. اگر اطلاعات کمد لباس خود را وارد بانک اطلاعاتی آینه هوشمند نمایید، وسیله درباره محلی که قصد سفر به آن را دارید، لباس مورد نیاز را به شما معرفی کند. آینه می تواند حتی بر اساس لباسی که بر تن کرده اید، نوع رنگ آرایش را به صورت مجازی به شما پیشنهاد دهد.

این آینه عملکردهای دیگری نیز دارد. به طور مثال، از طریق عملکرد خانه هوشمند (SMART HOME)  می‌ توان وسایل را خاموش یا روشن کرد یا دمای منزل را کم و زیاد نمود. این دستگاه با پروتکل ZWave کار می‌ کند و به وسایلی که این پروتکل را داشته باشد، متصل می‌شوداین آینه حتی بهترین و خلوت ترین مسیر ممکن را اطلاع می‌دهد و آن را از مبدا تا مقصد روی صفحه به نمایش می‌گذارد.

از قابلیت‌ های دیگر این آینه می‌ توان به امکان چت ویدیویی اشاره کرد. زمانی که در حال حاضر شدن جلوی آینه هستید، می‌ توانید لباس مورد نظرتان را با دوستان‌ تان به اشتراک بگذارید و نظر آنها را بپرسید. با این دستگاه همچنین می‌ توانید عکس سلفی بگیرید. آینه هوشمند دو دوربین دارد؛ یکی در پشت و دیگری در جلو. دوربین جلویی برای شناسایی صورت بوده و دوربین پشتی که به صورت بی‌ سیم (WIRELESS)  است، در جای دلخواه قرار می گیرد.

این دستگاه لمسی است و البته فرامین صوتی نیز به آن اضافه شده تا با دستورهای صوتی کارهای مورد نظرتان را انجام دهید.
 

محافظت شده توسط سرویس ضد هزرنامه سئوبین